FOTO MILOSLAV KOKEŠ & IVAN BUMBA
Miloslav Kokeš

Miloslav Kokeš

Fotografii, a vše co s ní souvisí, jsem si zamiloval již od mládí. Laskavým učitelem mi byl táta, který mě zasvětil nejen do tajů temné komory, ale i spousty důležitých věcí souvisejících s fotografováním. Mé první publikované snímky byly otištěny v deníku Večerní Praha.

Při fotografování jídel i nápojů využívám dlouholeté zkušenosti z oboru gastronomie, zejména propracovaný lehký styl, který jsem si oblíbil při pracovním pobytu v Singapuru.

S nástupem digitální techniky se otevřely nové možnosti, které mi umožňují mít celý proces vzniku snímku zcela pod kontrolou. Intenzivně se zabývám retuší a dalšími úpravami fotografií, do kterých se snažím přenášet pocity vnímané při focení. Všechny tyto precizní úpravy mi pomáhají vytvářet stylové originální fotoknihy, jejichž vzrůstající obliba potvrzuje, že jsem se vydal správnou cestou.

 
Ivan Bumba

Ivan Bumba

Soustavně se zabývám fotografií od roku 1998. Fotografování se pro mne stalo doslova posedlostí. Veškeré nabývané zkušenosti plně zúročuji při fotografování v ateliéru.

Mezi mé úspěchy patří vystavování v rámci největšího evropského veletrhu fototechniky Photokina 2002 v německém Kolíně nad Rýnem, dále druhé místo v mezinárodní česko-německé fotosoutěži v roce 2004, tři první místa a několik otištěných snímků v pravidelných soutěžích tuzemských fotografických časopisů. Publikoval jsem také několik odborných a cestopisných článků v časopisech „Photo Life“, „Lidé a Země“ a „Photoart“. Pravidelně se prezentuji autorskými výstavami a také v rámci výstav fotoklubu Černá slunečnice.

Vybrané výstavy:

  • září 2002 - v rámci veletrhu Photokina – Kolín nad Rýnem, SRN
  • duben/květen 2004 - Galerie Vyšehrad, Praha
  • duben 2005 - Ruské středisko vědy a kultury, Praha
  • srpen 2005 - Humpolec – k 110. výročí založení muzea Dr. Aleše Hrdličky
  • květen 2006 - Kostelec nad Vltavou – „Očima Čeňka Zíbrta“ – v rámci konference historiků
  • červenec/září 2006 - Tatramuseum – Kopřivnice
  • březen/duben 2007 - Zámek Hostivice
  • březen/duben 2008 - v rámci výstavy 12. ročníku soutěže Praha fotografická
  • 2. června 2009 - v rámci veletrhu Digiforum 2009, Praha
Copyright © 2019, FOTO Miloslav Kokeš & Ivan Bumba.    Realizace: WEBmedia